Землевпорядні роботи

Геодезичні роботи

Оцінка, висновки, витяги

Інше

ГоловнаНовини → Публічна кадастрова карта України

Публічна кадастрова карта України

З 1 січня 2013 року в Україні відкрито доступ до Національної кадастрової системи (НКС). Один з її важливих елементів - публічна кадастрова карта. Саме через неї й матимуть громадяни доступ до кадастрової інформації.

Що ж являє собою ця система і як скористатися власникові ділянки новою можливістю - доступом до публічної кадастрової карти?

Національна кадастрова система – це база даних, яка містить найновішу картографічну інформацію про всю територію України та сполучену з нею інформацію про землі та земельні ділянки. Окрім того, це також інфраструктура, яка охоплює всю територію держави, дозволяє постійно наповнювати базу новими даними та зберігати їх.

Кадастрова карта містить інформацію про всі земельні ділянки в межах України. Йдеться, зокрема про присадибні ділянки, землі сільськогосподарського призначення усіх видів власності (приватної, державної та комунальної) – як у містах та селах, так і за їх межами. Поступово на кадастрову карту накладатиметься інформація про ліси, рельєфи, наземні та підземні комунікації.

Доступ до кадастрової карти встановлюється через мережу Інтернет – через сайт Держземагентства. З 1 січня 2013 року кожен бажаючий може побачити на кадастровій карті інформацію про межі адміністративно-територіальних одиниць  конфігурацію і межі земельних ділянок, їх кадастрові номери, площу, код цільового призначення, форму власності, нормативну грошову оцінку, визначити тип ґрунтів. Можна буде також виміряти відстань або площу. А от інформації про власника ділянки у вільному доступі не буде.

Якщо ви хочете знайти певну ділянку на кадастровій карті, у вас є два шляхи пошуку. Перший – вводите у пошук її кадастровий номер. Якщо ж не знаєте його, можна шукати ділянку за іншими даними - область, район, населений пункт.

Окрім самих власників земельних ділянок, існує ще велике коло осіб, які мають професійний інтерес у вільному доступі до кадастрової інформації, – наприклад, нотаріуси, банки, іпотечні заклади, землевпорядні організації.

Фото кадастрової карти

Публічна кадастрова карта має функцію зворотного зв’язку. Наприклад, громадянин вводить у пошукову систему публічної кадастрової карти кадастровий номер своєї земельної ділянки. Проте система її не знаходить. Можна тут же оформити офіційний лист-запит щодо виявленої помилки. У системі передбачений шаблон, заповнюючи який ви вказуєте, яку саме помилку виявили, яким чином хочете отримувати інформацію щодо вашого запиту, паспортні дані та інші відомості, які ідентифікують особу. Це необхідно для того, щоб уникнути фіктивних заяв від користувачів. Система оформлює вашу інформацію в офіційну заяву щодо виявленої помилки, надає їй індивідуальний вхідний номер. Цей номер дасть можливість заявнику стежити за ходом розгляду свого звернення, не відвідуючи відділи Держземагентства. На сайтах Держземагентства та Центру державного земельного кадастру є спеціальний розділ, паролем для входу в який і є вхідний номер заяви.  Увійшовши в систему, заявник зможе бачити: на якій стадії розгляду перебуває його звернення, хто відповідає за дотримання термінів  тощо.

http://zemreforma.com.ua/images/slon/Kad3.jpg

Публічна кадастрова карта України

Офіційний сайт - www.map.dazru.gov.ua